YAĞ ENJEKSİYONU

img

YAĞ ENJEKSİYONU

Sihirli Değnek; Yağ Enjeksiyonu

1.Yağ enjeksiyonu nedir? Normal dolgudan farkı var mı?

Yağ enjeksiyonu, vücudunuzun yağ depolanan bir bölgesinden şırınga ve özel kanüller yardımı ile yağın alınıp, santrifüj edilip, süzüldükten sonra vücudun bazı bölgelerine enjekte edilmesidir. Normal dolgularda Hyalüronik asit kullanılmaktadır, bu işlemde ise sizin vücudunuzdan alınan ve size hiçbir zararı olmayan, kalıcılığı daha yüksek olan bir enjeksiyon yapılmaktadır. 

2.Hangi bölgelere yağ enjeksiyonu yapılabilir?

Sizinle kararlaştırdığımız ve hacim eksikliği olduğunu düşündüğümüz vücuttaki her bölgeye yapılabilir. 

3.Kalıcılığı ne kadar?

En çok sorulan soru, doğru teknikle alınan ve saflaştırılan yağın kalıcılığı sigara içmeyen hastalarda %50-70 arasındadır, sigara içen hastalarda bu oran %10-20 lere kadar düşmektedir. 

4.İşlem nasıl yapılmakta ve sonrasında nelere dikkat etmeliyim?

İşlem hastaya ve alınacak yağ miktarına göre lokal veya genel anestezi altında, tam teşekküllü bir hastanede yapılmalıdır. İşlem sonrasında aynı gün genellikle hastalarımızı taburcu etmekteyiz. Anestezi biçimine bağlı olarak 2-3 gün istirahat tavsiye edilmektedir. Ameliyat sonrası dönemde 1-1.5 ay sigara içilmemelidir. 

5.En çok hangi bölgelere yağ enjeksiyonu yapılıyor?

Alına, Yanaklar ve elmacık kemikleri üzerine, Göz altı çukurluklarına, Çene hattına, Dudaklara (çok tavsiye etmiyorum), Göğüslere, Basenlere, Popoya yapılmaktadır. 

6.Bu işlemin tekrarlanması gerekiyor mu?

Genelde sigara içmeyen hastalarda enjekte edilen yağın %50 ye yakını erimektedir. Bu yüzden isteyen hastalarda bu işlemin 2 Seansı yapılarak tutan yağ hacminin %80-90 lara çıkması sağlanmaktadır. İkinci seans genelde 3-6 ay sonrasında yapılabilmektedir. 

7.Dolgu mu Yağ enjeksiyonu mu?

Hyalüronik asit dolguyu ben sadece dudaklara önermekteyim, yüzün ve vücudun kalan tüm bölgeleri için yağ enjeksiyonu daha güvenilir, daha kalıcı ve daha az maliyetli bir yöntem. Yağ dolgusu biraz daha az akışkan ve kalın partiküllü bir sıvı olduğu için dudaklarda şekil vermekten ziyade boyut artışı elde edebildiğimiz bir yöntem, o yüzden dudaklar için yağ enjeksiyonunu pek önermiyorum. 

8.En yakın ne zamana randevu alabilirim?

+90 850 805 14 15

+90 534 369 48 07

Online Randevu Formu

Fotoğrafınızı yükleyerek anında plastik cerrahımızdan fikir alabilirsiniz.

Not: Yükleyeceğiniz resimleri arka fonu beyaz olacak şekilde çekiniz.