HYDRAFACIAL

img

HYDRAFACIAL

1.Hydrafacial nedir?

Hydrafacial bir cilt temizleme yöntemidir. Cilt yüzeyinde biriken kirleri derinlemesine temizler ve kendi solüsyonları ile oluşabilecek cilt problemlerinin oluşumunu baskılayarak daha sağlıklı bir cilt görünümü sağlamayı hedefler .                                  

2.Hydrafacial’ın etkileri tam olarak nelerdir?

Hydrafacial vakumlu bir cihazdır, cihazın kendisine ait bulunan üç adet solüsyonu ve başlıkları bulunmaktadır. Bu solüsyonlar cilt yüzeyindeki bizim göremediğimiz kirleri derinlemesine temizler, ciltteki akneleri vakum yardımı ile cihazın kir haznesine hapseder. Bir diğer yandan cilt yüzeyine yakın olmayan akneleri ise cilt yüzeyine yaklaştırarak bir sonraki seansta kir haznesine çekilebilmesini ve iltihaplı sivilceler için kullanılan özel solüsyonlar sayesinde bu sivilcelerin indirgenmesini sağlar. Hydrafacial ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesinde ve cildin sıkılaştırılmasında büyük rol oynar.  Sağlıklı parlaklık dediğimiz görüntüyü oluşturabilmeyi hedefler ve ciltteki renk eşitsizliğini baskılayarak ciltteki hiperpigmentasyona iyi gelerek oluşumunu engeller. Son aşamada ise cilt yüzeyindeki kirlerin ve aknelerin temizlenmesiyle açılan gözeneklerin sağlıklı bir şekilde kapatılmasını sağlayarak tekrar kir ile dolmasını önler. İşlemler bittikten sonra light terapi ile cilde anti aging etki sağlayan ve uygulamaya bağlı kızarıklıkları azaltmaya yarayan kırmızı, mavi renkte led terapi uygulanarak tedavi sonlandırılır

3.Bu uygulamayı kimler yaptıramaz?

Kabuklu deniz ürünlerine, aspirine, kükürte alerjisi olan hastalara uygulanamaz.

4.Seans aralıkları ne kadar olmalıdır?

Seans aralıkları ancak cildi analiz ettikten sonra belirlenebilir cilt tipine göre hafta da bir,iki haftada bir veya ayda bir olarak değişebilir. Genellikle ilk seanslar için seans aralıkları uzun tutulmamalıdır.

5.Hydarafacial ciltteki akne ve sivilceleri azaltır mı?

Evet hydrafacial düzenli uygulama ve hastanın da kullandığı ürünlere, beslenme şekline dikkat etmesi ile aknelerin ve sivilcelerin oluşumunu %90 oranında azaltır.

6.Bu uygulama yaz aylarında yaptırılabilir mi?

Tabii yaz aylarında da kolaylıkla yapılabilir. Seans sonrası güneş koruyucu etkili nemlendirici kullanılması yeterli olacaktır. 

7.Uygulamadan ne kadar süre sonra makyaj uygulanabilir?

Uygulamanın yapıldığı gün makyaj yapılmasını önermiyoruz normalde fakat hastanın makyaj yapması gerekiyor ise 3 saat sonrasında hafif bazlı ürünler kullanarak yapabilir.

8.Bu uygulamada yaş aralığı nedir?

Blue çağına girmiş her hasta bu uygulamayı yaptırabilir.

9.Akne tedavisi gören kişiler bu uygulamayı ne kadar süre sonra yaptırabilir?

Yapılan akne tedavisine bağlı olarak tedavi bitiminden 6 ile 12 ay sonra olarak değişiklik göstermektedir. Hastaların bu konuda kendi doktorlarına danışarak hareket etmeleri daha sağlıklı olacaktır.

10.En yakın ne zamana randevu alabilirim?

+90 850 805 14 15

+90 534 369 48 07

Online Randevu Formu

Fotoğrafınızı yükleyerek anında plastik cerrahımızdan fikir alabilirsiniz.

Not: Yükleyeceğiniz resimleri arka fonu beyaz olacak şekilde çekiniz.