BOTOKS

img

BOTOKS

1.Botoks tam olarak ne işe yarıyor, zararlı bir uygulama mı?
Botoks dünyada şuan en çok uygulanan kozmetik işlem ve bence yüzyılın ilacı. Botoksun temel etkisi kaslarda geçici ve kısmi bir felç yapması. Peki bu ne işimize yarıyor? Yaşlanmanın en bariz belirtisi nedir? Tabi ki yüzümüzdeki kırışıklıklarımız. Bu kırışıklıklar ise yüzümüzdeki mimik kaslarının bir eseri. Tedavisi var mı, ben yaşlı görünmek istemiyorum? Zor bir ameliyat olan yüz germe ile bu kırışıklıkları toparlayabiliyoruz. Ameliyatsız ne yapılabilir? O zaman bu kırışıklıkların oluşmasını ve kalıcı hale gelmesini önleyebiliriz. Hem de 5 dk lık bir uygulama ile yani botoks ile… Botoks tamamen vücuttan atılan bir madde, yani 6ay-1yıl sonrasında vücutta botokstan eser kalmıyor, o yüzden tamamen güvenli bir ilaç ve uygulama. 

2.Botoks hangi bölgeler için kullanılabilir?
Botoks en sık olarak yüz bölgesi için kullanılmaktadır. Yüz bölgesinde; Alın, kaş arası-ortası bölge kırışıklıkları, Kaz ayakları, Dudak üstü kırışıklıkları, Boyun kırışıklıkları ve Çiğneme kasları kalınlaşmasının (massater) tedavisinde kullanılabilir. Onun dışında bazı kas spazmlarının tedavisinde, migren tedavisinde, sindirim sistemi hastalıklarında kullanılmaktadır. 

3.Etkisi ne kadar sürmektedir?
Daha önce botoks yaptırmayan kişilerde etkisi 6-7 ay arasında sürmekte olup, tekrarlayan uygulamalarda bu etki 1 yılı bulabilmektedir. 

4.Daha önce botoks yaptırdım ama hiç etkisini görmedim, neden?
Botoks alerjisi çok nadir rapor edilmiştir ve bu alerjiye bağlı olarak etkisinin azalması söz konusu olmuş olabilir. Ancak bu durumun en sık nedeni eksik dozda botoks uygulanmış olmasıdır. Son zamanlarda daha önce açılan ve kullanılan botoks preparatlarının tekrar kullanımına bağlı olarak da yetersiz veya kısa etkisini gördüğümüz uygulamalar karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden uygulamayı yapan doktorunuzun size özel flakon açtığından ve kullandığından emin olun. 

5.Ağrılı bir uygulama mı?
Sonrasında nelere dikkat etmeliyim? Botoks uygulaması ortalama 5-10 dk süren ağrısız bir uygulamadır. Uygulama sonrası şişlik morluk görülmez, kişi günlük yaşantısına anında devam edebilir. Uygulama sonrasında ilk 3 gün en az 1 yastık ile uyumalarını, mümkünse alkol almamalarını tavsiye ediyoruz.

6.Botoks uygulamasının riski – komplikasyonu var mı?

Botoks uygulaması bir uzman hekim tarafından yapılmalıdır. Yanlış yere yapılabilecek bir uygulama sonrasında göz kapağında veya kaşlarda düşüklük, yüz felci, damar yaralanması ve hatta damar içi uygulanması halinde kalp durmasına kadar neden olabilecek komplikasyonları olabilir.

7.En yakın ne zamana randevu alabilirim?

+90 850 805 14 15

+90 534 369 48 07

Online Randevu Formu

Fotoğrafınızı yükleyerek anında plastik cerrahımızdan fikir alabilirsiniz.

Not: Yükleyeceğiniz resimleri arka fonu beyaz olacak şekilde çekiniz.