KULAK ESTETİĞİ

img

KULAK ESTETİĞİ

1.Kulak estetiği nedir?

Asıl fonksiyonları işitme olan kulaklar alışılmadık şekillerde karşımıza çıkabiliyor. Böyle olması kişinin kendini mutsuz hissetmesine sebep oluyor. En sık dış kulak deformasyonu kepçe kulak olarak adlandırılan, kulakların öne doğru kıvrımlanması durumudur. Kulakta, kulak estetiği ameliyatı gerektiren doğumsal ya da edinsel nedenli birçok şekil bozukluklarına rastlanabilir. Kulağın doğumsal olarak tam ya da kısmi yokluğu, kulak çevresi ekstra kıkırdak çıkıntıları, kulağın buruşturulmuş kağıt gibi büzüşük olması (Consticted ear), Kaptan Spark gibi sivri kulaklar (Stahl’s ear) veya bir kaza sonucu kulağın kısmi ya da tümünün kaybı gibi… Toplumda en sık kulakların çok belirgin olduğu kepçe kulak deformitesine rastlamaktayız.

2.Kulak estetik ameliyatından sonra iz kalır mı?

Kepçe kulak ameliyatları kulak arkasından yapılan işlemler olduğu için izler görünür bir halde olmayacaktır. Zaman geçtikçe bu izler belirsiz bir hale gelecektir.

3.Kepçe kulak ameliyatı kulak zarına veya işitmeye etki eder mi?

Kulak estetik ameliyatı, dış kulak üzerine yapılan işlemler olduğu için kulak zarına veya işitmeyi etkilemez. Kulağın iç yapısına zarar vermez.

4.Ameliyattan sonra ameliyat geçirildiği belli oluyor mu?

Ameliyattan sonra kulakta oluşabilen şişlikler geçtikten sonra, kulaklar doğal görünüme kavuşurlar. Bunun içinde 10 gün kadar zaman geçmesi gerekir.

5.Dikişler ne zaman alınır?

Ameliyatta eriyen dikişler kullanıldığından, dikiş aldırma gibi bir durum olmaz. Dikişler, 1 haftadan erimeye başlar ve 3 haftaya yakın bir sürede tamamen kaybolurlar.

6.Ameliyattan sonra ne zaman banyo yapılabilir?

Ameliyattan 1 hafta sonra banyo yapılabilmektedir. İlk banyolar ılık suyla ve kısa süreli olmalıdır.

7.En yakın ne zamana randevu alabilirim?

+90 850 805 14 15

+90 534 369 48 07

Online Randevu Formu

Fotoğrafınızı yükleyerek anında plastik cerrahımızdan fikir alabilirsiniz.

Not: Yükleyeceğiniz resimleri arka fonu beyaz olacak şekilde çekiniz.