VASER LIPOSUCTION

img

VASER LIPOSUCTION

Adım Adım Liposakşın (Vücut Şekillendirme)

1.Liposakşın (liposuction) nedir?

Liposakşın bir takım cihazlar ile karın, basen, gıdı, sırt, bel, bacak içi, sırt bölgesinden deri altı yağın boşaltılması işlemidir. 

2.Kaç kilo yağ alınılabilir tek seferde?

Liposakşın ile tek seferde maksimum 8000 cc yağ alınması güvenlidir. Bunun üstündeki rakamlarda bir takım hayati komplikasyon riskleri ortaya çıkabilmektedir. Altı çizilmesi gereken konu ise liposakşın kilo verdirme ameliyatı değil, vücut şekillendirme ameliyatıdır. Bu yüzden her hastaya uygun değildir. 

3.Liposakşın hangi hastalar için uygundur?

Liposakşın aşırı kilolu veya obez olmayan belirli bölgelerde (bel çevresi gibi) yağ birikimi fazla olan, ayrıca deri fazlalığı ve deri sarkması olmayan hastalar için idealdir. Liposakşın ile vücut belirli bir şekile sokulmaya çalışılır, bu yöntem kilo verdirmak amaçlı kullanılmaz. 

4.Liposakşın sonrası yağ alınan bölgelerde deri sarkması olur mu?

Bu soru çok önemli ve en çok sorulan sorudur. Hasta seçimi bu yüzden çok önemlidir. Aşırı kilolu ve obez hastalara bu yöntem uygulanırsa elbette deride sarkma oluşacaktır. İkinci önemli nokta ise deride oluşabilecek bu sarkmaların önlenmesi için ameliyatta birtakım cihazlar kullanılmaktadır. Vaser ve J-plasma deri sarkmalarının önlenmesi için en sık kullandığımız 2 cihaz. 

5.Vaser ve J-plasma tam olarak ne işe yarıyor?

Ben hastalarıma şu şekilde anlatıyorum. XL bir elbise giyerken çok zayıfladığınızı ve S bedene düştüğünüzü hayal edin ve tekrar aynı elbiseyi giymeye çalıştığınızda elbisenin üzerinizde nasıl duracağını gözünüzde canlandırın. Elbise üzerinizde çok bol ve hatta kırışmış olarak görünecektir. Tam olarak liposakşın ameliyatında olan durum bu, yağlar boşaltılıyor ama deriniz aynı genişlikte. Şimdi bu XL elbisenizi alın ve çok sıcak suda yıkayın, elbisenin küçüleceğini gözlemleyeceksiniz. İşte vaser ve jplasma; cilt içerisindeki kollajenlere ve dermiş katmanlarına müdehale ederek derinin daralmasını ve sıkılışmasını sağlarlar. Artık bu iki cihazdan en az birinin kullanılmadığı liposakşın ameliyatı maalesef hüsranla sonuçlanabilir. 

6.Liposakşın ile karın kası (six-pack/four-pack) yaomak mümkün mü?

Evet uygun hastalarda karın bölgesine istediğimiz tarzda çizimler yapabilmekteyiz, bazı kas yapılarını daha belirgin hale getirebilmekteyiz.

7.Liposakşın yapılan yerde tekrar yağlanma oluyor mu?

Hayır, liposakşın yapılan bölgelerde tekrar yağlanma çok çok az olabilmektedir.

8.Ameliyat sonrası nelere dikkat etmeliyim ve kaç gün sonra günlük hayatıma geri dönebilirim?

Ameliyatın genel anestezi altında ve tam teşekküllü bir hastanede yapılması şart, Ameliyat sonrası genelde 1 gece hastanede yatmanız gerekmektedir. Dren konulan hastaların drenleri 2-3 gün içerisinde çekilmektedir. Hastaya özel korse ameliyat bitiminde hastaya giydirilmektedir. Ve bu korseyi 1,5 ay kullanmasını tavsiye etmekteyiz. 5 gün sonra duş alınılabilir. 5 Günden itibaren diyetisyenimiz tarafından kendilerine özel bir diyet reçetesi hazırlanmaktadır. İlk 5-7 gün hastalara istirahat tavsiye etmekteyiz. Bir hafta sonrasında hafif egzersizlere başlanılabilir. 2-3 hafta sonrasında tüm spor aktiviteleri yapılabilir.

9.En yakın ne zamana randevu alabilirim?

+90 850 805 14 15

+90 534 369 48 07

Online Randevu Formu

Fotoğrafınızı yükleyerek anında plastik cerrahımızdan fikir alabilirsiniz.

Not: Yükleyeceğiniz resimleri arka fonu beyaz olacak şekilde çekiniz.