KARIN GERME ESTETİĞİ

img

KARIN GERME ESTETİĞİ

1.Karın germe estetiği nedir?

Karın germe & abdominoplasti ameliyatı genellikle başka yöntemle giderilemeyen sarkıklık ve karın derisindeki çatlaklar için uygulanan bir işlemdir. Doğum sonrasında genişleyen ve daha sonrasında daralan bölgedeki kırışıklıkların , çatlakların ve sarkmaların karın germe operasyonu uygulanmadan giderilmesi mümkün değildir. Karın germe sonrasında sarkma, çatlak, kırışıklık gibi şikâyetlerin çözüme kavuşması mümkündür. Karın germe ameliyatı zayıflatıcı ameliyatlar değildir, aksine doğum dışında yüksek miktarda kilo kaybı yaşamış kişilerin vücutlarında oluşan sarkıklık, çatlak ve kırışıklıklar için gerçekleştirilir.

2.Karın germe ameliyatı sonrasında gebe kalınabilir mi?

Evet, gebelik mümkün. Ancak tekrar sarkma ve çatlak oluşması nedeni ile doktorunuz tarafından doğumların bitmesinin ardından karın germe işleminin uygulanması önerilir.

3.Karın germe ameliyatı sonrası var olan durumumu korumak için ne yapmalıyım?

Hızlı kilo alış verişlerini ve alkol tüketimi önermiyoruz. Dengeli beslenerek, spor yaparak var olan durumunuzu koruyabilirsiniz.

4.Karın germe ameliyatı kalıcı mıdır?

Karın germe ameliyatı bölgedeki sorunlarından çözümüne kesin ve en etkili uygulanabilecek tedavi yöntemidir. Hiçbir zaman eski halinizi almazsınız ancak fazla kilo alışverişleri, doğum gibi etmenler nedeni ile bir miktar kayba uğrayabilir.

5.Karın germe ameliyatı ağrılı mıdır?

Mini karın germede, tam karın germeye göre ağrı durumu hemen çok azdır. İşlem sonrasında dik durmaya bağlı bazı ağrılar olabilir. Bu da maksimum 1 hafta sürer.

6.En yakın ne zamana randevu alabilirim?

+90 850 805 14 15

+90 534 369 48 07

Online Randevu Formu

Fotoğrafınızı yükleyerek anında plastik cerrahımızdan fikir alabilirsiniz.

Not: Yükleyeceğiniz resimleri arka fonu beyaz olacak şekilde çekiniz.